Zavedenie žacích látok

- 2021-09-22-

Keď sa tkanina tká, štruktúra osnovy a útok sa zmení tak, aby vytvorila vzor, ​​počet priadzí je v poriadku a surová bavlna je mimoriadne náročná. Dá sa rozdeliť na tkanú, ostrovenú žacích a jacquarda, ktorý je opečený. Pletené tkaniny útla majú dobrú elasticitu, keď sú natiahnuté horizontálne a pozdĺžne, zatiaľ čo osvere pletené a tkané jacquard nemajú elasticitu, keď sa natiahne horizontálne a vertikálne.

Jacquardova tkanina klasifikácia
Monochromatický Jacquard je žackovou farbou látky-Latly Jacquard Grey je tkaná jacquardom a potom zafarbená a dokončená. Hotová látka je pevná farba; Viacfarebný Jacquard je látka na jackáreň farbená priadzou-priadza je zafarbená a potom tkaná jacquardom tkáčsky tkanina, ktorá láka na priadzu, ktorá má žakačku, má viac ako dve farby, tkanina je bohatá na farbu, nevyzerá monotónne, vzor má silný trojrozmerný účinok a je vyššia. Šírka tkaniny nie je obmedzená a čistá bavlnená tkanina sa mierne zmenšuje, neoplní a nezmizne. Jacquardské textílie sa všeobecne používajú pre odevy alebo materiály vysokej kvality používané v priemysle dekorácie (napríklad záclony, materiály na pohovku). Výrobný proces tkanín Jacquard je komplikovaný. Darové priadze a útkové priadze sú vzájomne vzájomne prepojené, aby sa vytvorili rôzne vzory, s konvexiami a konvexitami a tkali krajšie vzory, ako sú kvety, vtáky, ryby, hmyz, vtáky a zvieratá.
Textúra je mäkká, jemná a klzká s jedinečnou textúrou, dobrým leskom, dobrým zakrytím a priepustnosťou vzduchu a vysokou farbnou rýchlosťou (farbenie priadze). Vzory žakytkových textílií sú veľké a vynikajúce a farby sú zreteľné a trojrozmerné, zatiaľ čo vzory malých žakacích textílií sú relatívne jednoduché a slobodné.
Satin Jacquard Lixe (handrička): Warp and Účinok sú vzájomne prepletené najmenej raz za každé tri priadze, takže saténová väzba robí hustotu tkaniny vyššia, takže tkanina je hrubšia. Výrobky saténovej väzby sú drahšie ako podobné výrobky z obyčajnej väzby a kepte. Tkaniny tkané saténovou väzbou sa spoločne označujú ako saténové tkaniny. Saténová tkanina má predné a zadné strany. Prepletené body v úplnej slučke sú najmenšie a plávajúce vlákno je najdlhšie. Povrch tkaniny je takmer úplne zložený z plávajúcich závitov v smere osnovy alebo útok. Textúra saténovej tkaniny je mäkká. Saténová tkanina má predné a zadné strany a povrch látky je hladký a jemný, bohatý na lesk. Najbežnejšou saténovou tkaninou je pruhovaný satén alebo satén skrátene. Je rozdelený na dva druhy tkanín: 40 saténových prúžkov 2 metre 4 šírka a 60 saténových prúžkov 2 metre 8 šírky 8. Najprv proces tkania a potom farbenia je tento druh tkaniny vo všeobecnosti pevná farba, s predĺžením horizontálneho pásu. Čistá bavlnená tkanina má mierne zmršťovanie, nemá guľu a nie je ľahké miznúť.
Tkanina saténového jacquard (tkanina)
Znalosť „Satin Jacquard Tkanina“.
Po prvé, prosím, pochopte tieto tri koncepty: obyčajná väzba, twill tkanka a satén.
Obyčajná väzba: Tkanina tkaná obyčajnou väzbou sa nazýva obyčajná väzba. To znamená, že osnovná priadza a útková priadza sú prepletené každou ďalšou priadzou (tj priadza je 1 hore a 1 dole). Tento druh látky sa vyznačuje mnohými vzájomne prepletenými bodmi, pevnou textúrou, poškriabaním a hladkým povrchom. Špičkové výšivky tkanín sú vo všeobecnosti obyčajné tkaniny.
Twill: Warp a Účinok sú prekladané aspoň raz za každé dve priadze, to znamená 2 hore a 1 dole alebo 3 hore a 1 dole. Pridaním bodov osnovy a útok na zmenu štruktúry tkaniny sa kolektívne označuje ako tkanina Twill. Charakteristikou tohto druhu látky je, že je relatívne hrubá a má silný zmysel pre trojrozmernú štruktúru. K dispozícii je 30 vetiev, 40 vetiev a 60 pobočiek.
Saténová handrička: Warp a Účinok sú prepletené, keď sú od seba vzdialené najmenej tri priadze, takže saténová väzba robí hustotu tkaniny vyššia, takže tkanina je hrubšia. Výrobky saténovej väzby sú drahšie ako podobné výrobky z trstinovej väzby a tlmenia a povrch tkaniny je hladký, jemný a lesklý. Obyčajná väzba, kepová väzba a satén sú tri základné spôsoby tkanie osnovy a útok. Medzi dobrým a zlým nie je žiadny špecifický rozdiel, z ktorých každý má svoje vlastné vlastnosti, medzi ktorými je satén určite najlepším z čistých bavlnených tkanín.
Porozprávajme sa podrobne o pocte.
Saténový satén musí rozlišovať štyri koncepty: satén, saténový pás, saténová mriežka, saténový Jacquard.
Aký druh látky je satén? V skutočnosti ste v úvode práve teraz pochopili, že „obyčajná väzba, kepte a satén“ sú všetky tkaniny, nie konkrétne tkaniny.
Najbežnejšou saténovou tkaninou je pruhovaný satén, označovaný ako saténový pás. Vzor je horizontálnym predĺžením prúžkov (pozri obrázok). Pomocou procesu tkania a potom farbenia je tento druh tkaniny vo všeobecnosti pevná farba. Nemôžem si dovoliť loptu, nie je ľahké vyblednúť.
K dispozícii je tiež druh saténovej mriežky, ktorá má tiež pevnú farbu a je vzorom podobným mriežke (pozri obrázok).
Saténové prúžky a saténové mriežky sú zvyčajne suroviny pre hotelovú posteľnú bielizeň. Sú lacné a luxusné a praktické. Saténové prúžky a saténové mriežky sa tiež používajú na výrobu domácich súprav, ale sú oveľa menej populárne ako tkaniny saténového jacquarda.
Jacquardova látka: Vzor na tkanine je tkaný, nie obyčajný tlač ani výšivka. Keď sa tkanina tká, štruktúra osnovy a útok sa mení tak, aby vytvorila vzor, ​​počet priadze je v poriadku, hustota niť na ihly je vysoká, nie je deformovaná, nezmizne a má dobrý zmysel pre pohodlie. Jacquard je na trhu veľmi populárny a saténová posteľná bielizeň vyzerá vysoko kvalitná a vkusne. Ak chcete rozlíšiť kvalitu saténu, porovnajte počet a hustotu priadze.
Satén tiež hovorí o počte priadze. Poďme sa najskôr porozprávať o počte počtov, čo je to, čo často vidíme 30, 40, 60 atď.! Napríklad niektorí priatelia to nazývajú 30s pre 30 rokov, je to rovnaké, nie je žiadny rozdiel! Čo presne sa teda počíta? Rozumiem tomu takto:
Počet je štandard hrúbky priadze. Napríklad jeden gram bavlny je možné vyrobiť do 30 priadzí 1 metra, čo je 30 priadz, a jeden gram bavlny môže byť vyrobený zo 40 priadzí dlhých 1 metra, to je 40 priadze; Jeden gram bavlny je možné vyrobiť do 60 priadzí. Priadza s dĺžkou 1 meter je 60 priadze. V skutočnosti, čím vyšší počet priadzí, tým tenšia priadza. Čím riedidlo je priadza tkanie, tým mäkšia a pohodlnejšia bude látka. Avšak tkaniny s vysokým počtom si vyžadujú vysokokvalitné suroviny (bavlna) a majú tiež vysoké požiadavky na točiace mlyny a textilné tkarné mlyny, takže náklady na tkaniny sú relatívne vysoké. Vysoká handrička s priadzou nie je vhodná na podstielku, pretože je príliš tenká!

Metóda údržby látky:
Umývanie: Oblečenie je vyrobené z krehkej vlákniny zdravotnej starostlivosti na báze bielkovín. Nie je vhodné trieť drsné predmety a umyť práčkou. Oblečenie by malo byť ponorené do studenej vody po dobu 5-10 minút. Na syntézu s nízkym obsahom umývania prášku alebo neutrálne použite špeciálny hodvábny prostriedok. Ľahko trieť mydlom (ak umývate malé látky, ako sú hodvábne šatky, šampón sa dá použiť aj lepšie) a farebné hodvábne odevy sa dá opakovane opláchnuť v čistej vode.
Sušenie: Po umývaní by sa odev nemal vystavovať slnku, ani by sa nemalo zahriať sušičkou. Všeobecne by sa malo sušiť na chladnom, vetranom mieste. Pretože ultrafialové lúče na slnku ľahko robia hodvábne tkaniny žlté, vyblednuté a vek. Preto by sa po umývaní nemal hodvábne odevy skrútiť, aby sa voda odstránila. Mal by byť jemne otrasený a zadná strana by sa mala rozložiť do vzduchu. Pred žehlením alebo otriasaním rovno ho nechajte osušiť, až kým nie je 70% suchý.
Vyžehlenie: Výkon odevov proti vráskaniu je o niečo horší ako výkon chemického vlákna, takže sa hovorí, že „Žiadny vrások nie je skutočným hodvábom“. Po umývaní je oblečenie pokrčené a je potrebné byť vyžehlené, aby bolo pevné, elegantné a krásne. Pri žehlení nechajte oblečenie zaschnúť do 70% sucha, potom rovnomerne nastriekajte vodu, počkajte 3-5 minút pred žehlením, teplota žehlenia by sa mala regulovať pod 150 ° C. Železo by sa nemalo priamo dotýkať povrchu hodvábu, aby sa predišlo aurore.

Zachovanie: Zachovanie oblečenia. Pre tenké spodné prádlo, košele, nohavice, sukne, pyžamo atď. Umyte ich najskôr, žehľte ich suché a potom ich uložte. Na jesenné a zimné oblečenie, bundy, Hanfu a Cheongsam, ktoré sú nepohodlné, aby sa rozobrali a umývali, mali by sa vyčistiť suchým čistením, až kým sa nevyžehľujú, aby sa zabránilo plesnini a morom. Po žehlení môže tiež zohrávať úlohu sterilizácie a kontroly škodcov. Zároveň by mali byť škatule a skrinky skladujúce oblečenie čisté a zapečatené čo najďalej, aby sa zabránilo znečisteniu prachu.